دسته‌ها
آموزش خانه داری همه بررسی ها

شیوە راه اندازی گرمایشی کردن کولرگازی در فصل زمستان

شیوە راه اندازی گرمایشی کردن کولرگازی در فصل زمستان.از کجا بدانیم که کولر گازی حالت گرمایش دارد یا نه.گام به گام با نحوه راه اندازی گرمایش کولرگازی.کولر گازی در حالت گرمایش چگونه کار می کند.ارتباط سیستم گرمایش کولرگازی و مصرف برق آن چگونه است

کولرهای گازی با توجه به اینکه دارای سیستم خنک گننده در فصل تابستان و گرمایش در فصل زمستان می باشند به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده بسیاری از افراد در فضاهای مختلف می باشد و اگر جستجویی در بازار داشته باشید، انواع مدل ها و نمونه های این محصول را می توانید با قیمت ها و کیفیت های متفاوتی تهیه نمایید.همین ویژگی کولرهای گازی باعث شده است که امروز جزو محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع در بین عموم مردم محسوب شوند.

ما میخواهیم شما را با ویژگی گرمایش کولرگازی در فصل زمستان بیشتر آشنا کنیم .البته در مقاله قبلی درمورد نحوه راه اندازی سرمایش کولر گازی در فصل تابستان نکات لازم را توضیح داده ایم.

اما سوالی که در این قسمت ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند این است که آیا شما با نحوه راه اندازی سیستم گرمایش کولرگازی آشنایی دارید؟ در واقع این سوال بسیاری از افراد است که در فصل سرما در نظر دارند از کولر گازی خود استفاده نمایند. از همین رو در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم.

از کجا بدانیم که کولر گازی حالت گرمایش دارد یا نه؟

دقت داشته باشید هنگامی که شما محصول جدیدی را خریداری می کنید سوالات زیادی در ذهن شما ایجاد می شود که برای رفع آنها باید اقداماتی را انجام دهید. یکی از این سوالات که همواره مطرح می شود این است که چگونه دریابیم که کولر گازی حالت گرمایشی دارد. در واقع پیدا کردن این سوال چندان کار سختی به حساب نمی آید برای آن لازم است که موارد زیر را رعایت فرمائید:

  • نگاهی به دفترچه راهنمای کولر گازی که همواره همراه آن می باشد بیاندازید.
  • میتوانید به نمایندگی های مجاز مراجعه کرده و از آنها سوال خود را بپرسید.
  • این مسئله که آیا در سال های قبل از سیستم گرمایشی آن استفاده میکردید میتواند موثر باشد.
  • چک کردن برچسب فنی دستگاه. در واقع روی تمامی پنل های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج‌ شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف شده است که در این برچسب تمام مشخصات کولر گازی درج ‌شده و شما با مطالعه آن به‌ تمامی موارد از جمله گرمایشی یا سرمایشی بودن کولر گازی به‌ خوبی پی می‌برید .
گرمایش کولر گازی
گرمایش کولر گازی

گام به گام با نحوه راه اندازی گرمایش کولرگازی

برای آن که سیستم گرمایش کولرگازی را راه اندازی کنید نیازی نیست آموزش های سختی دیده یا آن را بسیار پیچیده بدانید. این امر بسیار آسان تر از آن چیزی بوده که فکرش را می کنید و با فشردن چند کلید ریموت کنترل کولر محقق می شود.

حتما همان طور که در ابتدا گفته شده بود قبل از راه اندازی گرمایش کولرگازی از طریق ریموت از یک تعمیرکار کولر گازی بخواهید تا به عیب یابی کولر گازی ، سرویس کولر گازی و تست شارژ گاز کولر گازی بپردازد تا هنگام استفاده از دستگاه مشکلی برایدستگاه پیش نیاید . حتما میدانید در صورتی کولر شما با داشتن عیبی به فعالیت خود ادامه دهد باعث سوختن کمپرسور دستگاه میشود.

در این قسمت با ما همراه باشید زیرا به صورت گام به گام در نظر داریم به نحوه راه اندازی سیستم گرمایش کولرگازی بپردازیم:

۱ – در ابتدا باید کولر گازی اسپیلت را خاموش کنید.

۲ – سپس با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را برای انجام این کار تنظیم نمایید. شما باید ریموت کنترل را از جلوی کولر گازی دور نگه دارید و یا دستان را جلوی چشمی کنترل بگیرید به گونه ای که در حالی که در حال تنظیم ریموت کنترل هستند دستگاه یا همان پنل کولر گازی شما مجددا روشن نشود و به کار نیافتد.

گرمایش کولرگازی
گرمایش کولرگازی

حال باید عملیات و تغییرات لازم خود را بر روی ریموت کنترل انجام دهید تا بتوانید از حالت گرمایش کولرگازی استفاده کنید.
شما بر روی کنترل با دکمه ای به نام menu آشنا می شوید البته در برخی از کنترل ها این دکمه مشاهده نمی شود و این دکمه را ندارند مخصوصا مذل های قدیمی تر که باید با فشار دادن دکمه ها متوجه تغییر در صفحه نمایش کنترل بشوید که نمادهایی مانند گلوله برف، خورشید، قطره آب و… را به نمایش میگذارد و یا فلش کوچکی در صفحه نمایشگر کنترل با زدن دکمه منو و یا هر دکمه دیگری شروع به تغییر کردن می کند.

پس از انجام این کار شما باید به سراغ گزینه های AUTO-COOL-DRY-HEAT-FAN بروید و با انتخاب گزینه HATE که به عنوان نماد گرما و خورشید شناخته می شود گرمای تنظیم شده ای را انتخاب کرده و با فشار دادن دکمه TEMP میتوانید درجه مورد نظر خود را تنظیم نمایید.

پس از اینکه تنظیمات لازم را انجام دهید باید آن را خاموش کرده و حال زمان آن رسیده که کنترل را جلوی دستگاه اسپیلت قرار داده و آن را روشن نمایید.

کولر گازی در حالت گرمایش چگونه کار می کند؟

در داخل دستگاه، گاز وجود دارد که برای عملکرد مناسب سیستم گرمایش در فصول سرد لازم است که این گاز در درون کمپرسور گرم شود و از طریق یک شیر چهار طرفه به سمت اواپراتور هدایت شود. این بخش از قسمت داخلی اسپیلت، مجموعه ای است متشکل از لوله های مسی و صفحاتی از جنس آلومینیوم که می تواند گرما را به سمت بیرون دستگاه و محیط انتقال دهد. هوای گرم ورودی از کمپرسور به این محفظه باعث گرم شدن لوله ها و صفحات شده و این هوای گرم در کسری از ثانیه به محیط منزل یا محل کار شما دمیده می شود.

ارتباط سیستم گرمایش کولرگازی و مصرف برق آن چگونه است

یکی از معایب استفاده گرمایشی از کولرگازی مصرف برق بالایی بوده که در فصل زمستان به دنبال دارد. این در حالی که فصل تابستان نیز مصرف برق کولرگازی بالا  بوده و این موضوع در زمستان بیشتر است

نکته ی دیگری که در رابطه با سیستم گرمایش کولرگازی وجود دارد و همواره سوالات بسیار زیادی را برای افراد به وجود می آورد این است که آیا استفاده از سیستم گرمایشی کولر میتواند مصرف برق را افزایش دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، در واقع به دلیل اینکه عملکرد سیستم گرم کننده با سیستم خنک کننده تفاوت های بسیار زیادی دارد و کمپرسور دستگاه بیشتر در حال فعال قرار میگیرد مصرف انرژی نیز افزایش پیدا می کند و شما تنها در صورتی میتوانید مصرف برق این دستگاه را در حالت بهینه قرار دهید که از یک تکنیسین مجرب و تعمیرکار حرفه ای استفاده کنید.

دقت داشته باشید اگر تصمیم دارید که از کولرگازی به عنوان یک سیستم گرمایش در فصل زمستان استفاده کنید باید حتما میزان گاز درون سیستم را چک کنید. زیرا در صورتی که گاز مورد نظر از حالت استاندارد خارج شود میتواند مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورد از همین رو بهترین کار این است که با نمایندگی های مجاز تماس گرفته و موضوع را با آنها مطرح کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *